StilÜTS ile tüm bildirim süreçlerinizi yönetin.

Demo Talebi
udi

UDI (UNIQUE DEVICE IDENTIFICATION) ABD İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) tarafından oluşturulan, her bir tıbbi cihazın benzersiz tanımlanmasını sağlayan bir sistemdir. Tıbbi cihazların üretim, dağıtım ve kullanım süreçleri esnasında tanımlanması, takibinin yapılması amacıyla tasarlanmıştır. UDI tıbbi cihazların, tanımlanmasını sağlayan nümerik veya alfa nümerik şekilde kodlanarak oluşturulan karakter serileridir.

Her tıbbi cihaz için insan ve makine tarafından okunabilecek UDI etiketlemesi olmak zorundadır. Bu etiketleme GS1-128 lineer barkod olabileceği gibi, GS1 DataMatrix karekod'ta olabilmektedir.

UDI, aşağıdaki örnekteki gibi '01' GTIN (Global Trade Item Number), '17' Son Kullanma Tarihi, '10' Lot/Batch Numarası '21' Seri Numarası şeklinde GS1 Standartına göre DataMatrix tanımlanmıştır.

(01)86912345678912(17)230811(10)LOT001(21)SN001

01 86912345678912 17 230811 10 LOT001 21 SN001
GTIN S.K.T Lot/Batch Numarası Seri Numarası
DI Cihaz Tanımlayıcı PI Ürün Tanımlayıcı

Yeni düzenlemeler ile UDI standartlarına geçiş zorunluluğu getirilecektir. DataStil Yazılım'ın geliştirdiği UDI/Karekod Etiketleme Yazılımı ile medikal, kozmetik, ilaç firmalarına UDI/Karekod etiketleme çözümü üretmekteyiz. Müşteri temsilcimizle iletişime geçerek UDI/Karekod Etiketleme Yazılımı hakkında bilgi alabiliri UDI süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

UDI/Karekod Etiketleme Yazılımı

DataStil UDI/Karekod Etiketleme Yazılımı sayesinde ister bağımsız, ister Ürün Takip Sistemi ve İlaç Takip Sistemi kapsamında ürünlerin tekil olarak takip edilmesi maksadıyla UDI standartlara uygun şekilde barkodlanabilmesi sağlanabilmektedir.

DataStil Yazılım sektörde edindiği tecrübeler ile Ürün Takip Sistemi, İlaç Takip Sistemi kapsamına giren tüm Üretici, İthalatçı, Bayi, İhracatçı, Ecza Deposu, İtriyat Deposu, Diş Protez Laboratuvarı, Eczane, Eczane-Optik, İşitme Cihazı Uygulama Merkezi, Ismarlama Ortez-Protez Uygulama Merkezi, Kalibrasyon Eğitim Kuruluşu, Optisyenlik Müessesesi, Sağlık Hizmet Sunucusu, Test Kontrol ve Kalibrasyon Kuruluşu, Tıbbi Cihaz Servis İstasyonu hizmeti veren kurum ve kuruluşlara Ürün Takip Sistemi (ÜTS), İlaç Takip Sistemi (İTS) kapsamında özel entegratör hizmeti vermektedir.

image
7/24 Destek

DataStil'in uzman ve alanında tecrübeli kadrosuyla, her türlü ihtiyacınıza, probleminize yönelik çözümler sunar. 7/24 Destek Ekibi ile her türlü probleminize, sorununuza yönelik çözümler sunmaktayız.

author
DataStil Destek

0850 255 13 06 çağrı merkezimizi arayarak DataStil Ürün Takip Sistemi Bildirim ve Takip yazılımı (StilÜTS) hakkında hemen bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ara!